4:44:34 AM 1397 / 03 / 01
 
جستجو برای:   جستجو در:  
موارد يافته شده : 2 - صفحه 1 از 1   ::: صفحه جاری :   1

 

جواب: مصرف میوه‌ جات و سبزیجات تازه قبل از ابتلا به سرطان از ابتلا به سرطان‌های دستگاه گوارش جلوگیری می‌کند اما زمانی که شما مبتلا به سرطان و تحت شیمی‌درمانی هستید خصوصاً در دوره‌هایی از درمان که گلبول‌های سفید به دلیل عوارض شیمی‌درمانی کاهش می‌یابند مصرف سبزیجات تازه ممنوع می‌باشد زیرا سبزیجات هرچقدر هم که شسته شوند مقدار مختصری باکتری دارند که این میزان از باکتری در بدن فرد عادی مشکلی ایجاد نمی‌کند اما در بدن فرد دچار ضعف ایمنی ممکن است عوارض و بیماری ایجاد کنند لذا توصیه می‌گردد در خلال شیمی‌درمانی از مصرف سبزیجات تازه پرهیز کنید همچنین از مصرف میوه‌هایی که با پوست خورده می‌شود مثل انگور، گیلاس، و... پرهیز کنید. اما می‌توانید از سبزیجات پخته‌شده و همچنین از میوه‌هایی که پوست آنها کنده می‌شود و محتویات درونشان خورده می‌شود مثل پرتقال، هندوانه، سیب و... استفاده نمایید.

همچنین توصیه می‌شود از مصرف غذاهای مانده شده (در یخچال) پرهیز کنید مگر آنکه مجدداً و به میزان زیاد داغ شوند تا مطمئن شویم باکتری‌های سطح آنها از بین رفته است. از مصرف غذاهای کنسرو شده نیز در طول مدت شیمی‌درمانی باید پرهیز گردد.


1394 / 03 / 28 

 

جواب : خیر، سرطان واگیردار نیست و تماس نزدیک فرد سالم با بیمار سرطانی خطری برای فرد سالم ندارد اما بیمار سرطانی به دلیل ضعف سیستم ایمنی بدن خصوصاً اگر تحت شیمی‌درمانی باشد مستعد ابتلا به عفونت می‌باشد و تماس نزدیک فرد سالم و غیر سرطانی با بیمار سرطانی برای بیمار سرطانی خطرناک محسوب می‌شود.  بنابر این توصیه می‌گردد حتی الامکان  به ملاقات بیمار سرطانی که تحت درمان با شیمی درمانی می‌باشد نروید و یا اگر رفتید از فاصله نزدیک با وی تماس برقرار نکنید و خصوصاً با وی روبوسی نکنید چون ممکن است شما باعث ابتلا بیمار به مشکلات عفونی شوید.


1394 / 03 / 28 

  ارسال سوال:

نام:


ایمیل:
   

سوال:
 

   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر